Jawa 23 Mustang

Jawa 23 Mustang byl vždycky můj klukovský sen. O víkendech jsme jezdívali na chatu do českého ráje a všichni místní chlapci měli své pionýry. Jeden z nich ale měl tehdy ( 1970 ) úplně novou Jawu 23, Mustang. Tu "starou" klasiku s hranatým tachometrem.Dokonce mi někdy mustanga zapůjčil a mohl jsem se projet.

A tak jsem později tento kousek sháněl. V době, kdy jsem na to ještě neměl skladovací prostory, stály Mustangy pár korun. Ceny letěly nahoru a teď už je v pěkném stavu koupíte jen těžko. Přesto se mi podařilo jeden, celkem slušně zachovalý kousek, sehnat a to i za dobré peníze.

         

Údajný původ byl od prvního majitele z Prahy. Dle tohoto se jednalo o vývozní verzi, což se nepotvrdilo. Je to Mustang pro Čechy. Některý z majitelů dost nehezky přetřel zadní tlumiče a pokusil se o opravu nádrže dokreslením linek, stejně jako předního blatníku.

Přední blatník zatím nemám, zatímco nádrž už je jak má být. Bohužel motor nechal někdo z původních majitelů předělat na 80 ccm a zapalovaní VAPE, to nám taky nesedí. Zapalování už máme a motor snad přestavíme zpět na 49 ccm.