Stadion S 11

Z historie mopedů.

viz  S1

Naše S 11

 

Koncem roku 2014 jsme zakoupili moped Stadion S 11, v docela původním stavu, nezasaženého kutilstvím. Moped měl krom jiného ( náhradní díly od majitele ) také originál kartičku.

" Jedenáctku " jsem rozebral. Mojí chybou je, že jsem rozebírání nenafotil. Příště snad nezapomenu. Orezlé chromované díly jsem dal nachromovat a čekal.

Shánění originál tmavě modré barvy byl trochu problém. Zjistil jsem, že původní barva, částečně zachovalá, byla tmavě modrá, dle ČSN číslo 4550 - modř návěstní. Modř návěstní, malinko tmavší se vyskytuje též v ČSN jako 4558. Barvě 4550 však neodpovídá žádný odstín RAL. Nejblíže je prý RAL 5005, někdo se kloní spíše k RAL 5010. Šedá barva je v RALu nejvíce odpovídající 7035.

Co se týče nádrže. Zjistil jsem, že nádrže, které měli na horní straně pruh v barvě mopeda, nikdy neměly nálepku přes tento pruh. Vždy byly bez nálepky. Pruh byl 7 cm u horní části nádrže, v půlce jen 6,5 cm a dole jen 6 cm. Byl vždy lemován zlatým proužkem, u S 1 barva proužku byla i červená, nebo i černá.

TOPlist